۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - توسط مدیر سایت

با آموزش در سامانه جامع خدمات حفاظتی و مراقبتی پاس یاد بگیریم:در هنگام حمله سگ باید چکار کرد؟

با سگ ها صمیمی نشوید: برای نوازش کردن و غذا دادن به سگ های موجود در طبیعت نزدیک نشوید.

لبخند نزنید: اگر با لبخند می خواهید ابراز محبت کنید سگ خیال می کند در حال نشان دادن دندان هایتان هستید تا برایش قدرت نمایی کنید! پس هیچ وقت به سگ کوهستانی لبخند نزنید.

 نزدیک سگی که با زنجیر بسته شده نشوید: وارد محدوده سگ بسته نشوید چون عصبانی است و احتمالش زیاد است که با حمله ی او روبرو شوید.

سگ را تحریک به حمله نکنید: تا وقتی علامت های حمله را در سگ ندیدید حالت حمله به خود نگیرید چون دراین صورت سگ را بی جهت وادار به حمله می کنید.

ممکن است بپرسید این علامت های حمله در سگ ها چیست و چجوری بفهمیم که سگی خیال حمله دارد یا نه؟

1-وقتی سگ آهسته به سمت شما می آید و سرش را بالاتر و پا پایین تر از بدنش نگه داشته احتمالا قصدش فقط کنجکاوی است نه حمله

2-وقتی سگ به سمت شما می دود و سرش در امتداد بدنش است یعنی برای حمله آماده است!

3-در صورتی که صدای واق واق سگ را شنیدید یعنی سگ فقط در حال هشدار است پس به راه خود ادامه دهید و بی جهت با بالا بردن چوب یا هر چیزی او را تحریک به حمله نکنید.

4-اگر دیدید سگ خرناس می کشد حالت حمله به خود بگیرید چون تا لحظاتی دیگر حمله می کند!

خونسرد باشید: سگ ها حسگرهای خیلی خوبی دارند و خیلی راحت می توانند بفهمند که شما چقدر ترسیده اید. آن ها اگر شما را ترسان ببینند راحت تر حمله می کنند.

اگر سگ حمله کرد چه کنیم؟

1-از سر، گردن و سینه ی خود بیشتر محافظت کنید و اگر سگ ول کن ماجرا نبود بهتر است نقاط قوی تر بدن، هدف گاز گرفتن سگ ها قرار بگیرند!

2-سگ های تعلیم ندیده چیزهایی که به بدن وصل است مثل کوله پشتی را جزئی از بدن می دانند می توانید باهوش عمل کنید و این وسایل را در مسیر دندان های سگ قرار دهید.

3-در صورتی که مورد حمله ی سگ قرار گرفتید اگر چوب یا وسیله دفاع داشتید آن را به پوزه ی سگ بزنید اگر هم هیچ وسیله ای نداشتید به چشم های او حمله کنید چون حمله به بقیه ی قسمت های بدن سگ چندان کاری از پیش نمی برد!

4- اگر قسمتی از بدنتان را در دهان سگ دیدید قدرت مانور بعدی را از او بگیرید چون در قدم بعدی سر تکان می دهد و زخم سطحی را در چشم بر هم زدنی به پارگی عمیق تبدیل می کند!

5-می توانید خودتان را روی بدن سگ بیندازید و زانو را روی انتهای گردن و دنده های حیوان فشار دهید با این کار دنده های حیوان می شکند.

 (این را هم اضافه کنیم که رفتار خشونت آمیز با حیوانات جنبه ی اخلاقی ندارد و فقط در صورتی که با حمله وحشیانه ی حیوان روبرو شدید و جانتان در خطر بود باید دست به این عمل بزنید)

6-پاهای عقب سگ را بلند کنید و از بالا به طرف گردن بکشید اینطوری سگ بی حرکت می ماند.

7-اگر سگ کسی را در نزدیکی شما گاز گرفته با چوب محکم به پشت گردنش بزنید. هیچ وقت به سرش ضربه نزنید چون معمولا جمجمه های آن ها قوی است و با این کار فقط خشمگین ترمی شوند.

8-اگر در محاصره چندین سگ بودید و می خواستید با چوب آن ها را بزنید بزرگ ترین سگ را انتخاب کنید.

بعد از حمله ی سگ چه کارهایی انجام دهیم؟

1-زخم را بررسی کنید و با وارد آوردن فشار سعی کنید جلوی خونریزی را بگیرید.

2-زخم را با آب گرم و صابون مورد شست و شو قرار دهید.

3-قبل از اینکه به دکتر بروید به زخم پماد آنتی بیوتیک بزنید و آن را پانسمان کنید، ۸ ساعت بعد پانسمان را عوض کنید.جهت خرید سگ و درخواست نگهبان کلیک کنید.با آموزش در سامانه جامع خدمات حفاظتی و مراقبتی پاس یاد بگیریم:در هنگام حمله سگ باید چکار کرد؟

نظر خود را وارد نمائید

ارسال نظر